*** (troche o przyjaźni)

Wasza poezja.

*** (troche o przyjaźni)

Postprzez Heidi » 05 maja 2010, 22:34

wśród kwiatów
i spalonej ziemi
w pomiędzy
zimnych słów
i gorących szeptów

wśród wszystkich skrajności
stoję ja
tak samotna
tak zagubiona
bez nikogo kto mnie ochroni
bez nikogo kogo ja mogę chronić

a w tym wszystkim
powód jest jeden
straciłam przyjaciela
Zapraszam: moje prawie wszystkie teksty (te lepsiejsze), w większości Marvel.
Bo Marvel jest fajny.
Heidi
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Re: *** (troche o przyjaźni)

Postprzez Draconia Maleficia » 07 maja 2010, 06:02

Mmm, Heidi, Twój wiersz jest króciutki ale treściwy. Smutny... Jak się go czyta, to od razu człowieka nachodzi chęć, by podejść i przytulić to biedne stworzonko xP
Tyle w Twojej bohaterce samotności i bólu. Wystawiona na wszystkie niebezpieczeństwa świata, bezbronna, krucha i delikatna jak porcelanowa figurka.
Wzbudza we mnie współczucie i... chęć mordu:-) Tego zdradliwego przyjaciela, lub, jeśli to nie on zawinił, osoby która jest odpowiedzialna za tyle cierpienia...
Co do błędów to nic mi się nie rzuciło w oczy. Rozumiem że znaków przestankowych specjalnie nie użyłaś...
Chodź no tu, kocie<tuli Heidi>
Podobało mi się:-)
Oby i tamten drugi Ci się w główce uporządkował :D
Drac.
Draconia Maleficia
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Kaela Mensha » 09 maja 2010, 10:27

Wiersz jak dla mnie dwuwymiarowy. Z jednej strony widzę zgliszcza przyjaźni. To co
było i już nie powróci. Może jakieś wspomnienia tego, co przeminęło.
Potem z kolei dostrzegam smótek, cierpienie i ból, właśnie po stracie przyjaźni tego,
co było tak ważne. Widzę tą samotność i zagubienie. Poczucie, że nikogo nie ma, kto
będzie się troszczył i będzie mógł ochronić w potrzebie.
No i na końcu część ostatnia i zarazem właściwa. Utrata przyjaciela. Muszę przyznać,
że rzeczywiście również spodziewałam się wyraźniejszego podkreślenia tej puenty,
czegoś bardziej wyrazistego, może bardziej kontrastującego z całością wiersza.
Zdaję sobie też sprawę, że moja interpretacja może odbiegać od kanonu, ale czyż nie
jest tak właśnie, że każdy inaczej interpretuje twórczość innych?
Podobało mi się tym bardziej, że masz ciekawy i ładny styl.
Pozdrawiam,
Kaela Mensha

Postprzez MissMayers » 03 lis 2010, 22:45

Człowiek nie jest stworzony do samotności - niby takie logiczne słowa, prawda?
Wiersz emocjonalny, bolesny - oj poczułam to. Tym bardziej, że i ja przechodzę akurat trudny czas wraz z przyjacielem.
Podobało mi się szczególnie:
"w pomiędzy
zimnych słów
i gorących szeptów"

Ale jeśli przyjaciel prawdziwy to na zawsze nigdy nie zostanie utracony!
Spoiler: pokaż
http://www.youtube.com/user/NicoleMayers
<< Wchodzisz na własną odpowiedzialność!
MissMayers
Nawiedzony Romantyk
Nawiedzony Romantyk

Postprzez Atma » 09 kwi 2011, 10:43

Wiersz smutny i treściwy, jak ktoś zauważył. Przeczytałam go szybko i byłam przekonana, że to jest wynik wprowadzonych rymów, jak się okazało, myliłam się. To dobór słów sprawił, że miałam tylko takie wrażenie. Odebrałam tą właściwość jako plus.
Jednakże to chyba jednak spowodowało, że po mimo, iż wiersz porusza smutną tematykę, to jakoś za bardzo nie mogłam w nią wejść i przeżyć wewnętrznie tego co napisałaś.
Zakończenie
powód jest jeden
straciłam przyjaciela

Dokładnie i dosadnie tłumaczy i wyjaśnia stan wypowiedzi, stan duszy podmiotu lirycznego. Jednakże używając słowa "przyjaciel" odrywasz nas od płynności wiersza, wywołujesz chaos, gdyż to słowo nie współgra dobrze z pozostałym zestawieniem słów i wyrywa nas z rytmu. Umieściłaś taki efekt na końcu, więc nie ma problemu, że nas to zatrzymuje w czytaniu, możemy zwolnić i zastanowić się o czym właściwie były poprzednie strofy.
I teraz powiem coś sprzecznego wolałbym, aby wiersz był tak skomponowany by ostatnie słowo współgrało z resztą, natomiast w tym co nam przedstawiłaś chyba dobrze się stało, iż zignorowałaś płynność wiersza.
Dusza świata
Atma
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Poezja