2. Płonący Most [FAN,PRZYG]

2. Płonący Most [FAN,PRZYG]

Postprzez Binia » 09 gru 2009, 14:37

Obrazek

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół.
Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horacy otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą.
Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horacy i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić.
Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horacy muszą wziąć sprawę we własne ręcę. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Zwiadowcy
Tłumaczenie z języka angielskiego: Stanisław Kroszczyński
Tytuł oryginału: Ranger's Apprentice: The Burning Bridge
Data wydania: 2009-04-22
Oprawa miękka, 302 str.,
Cena 29,90 zł
Binia
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: 2. Płonący Most [FAN,PRZYG]

Postprzez Binia » 15 lip 2010, 12:48

Drugi tom, podobał mi się bardziej od pierwszego, co na początku wydawało się nie możliwe. Miłą i zaskakującą rzeczą było wprowadzenie Evanlyn, a może raczej księżniczki Cassandry? Miło, że autor wprowadził postać dziewczęcą, która ma również dość duże znaczenie w jego powieści. Flanagan wprowadził również ciekawe nowe stworzenia oraz to jak można nad nimi zapanować. Książkę tak jak poprzednią polecam wszystkim.
Binia
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: 2. Płonący Most [FAN,PRZYG]

Postprzez Rigeric » 06 paź 2012, 13:47

Drugi tom kupiłem, mając nadzieję na coś lepszego, bo może się zdarzyć, że jedna część jest nudna, a inna już ciekawsza. Może i było ok, ale to ciągle nie jest to, czego chciałem. Znowu pozycję zmęczyłem, nie bawiłem się przy niej. Czytałem długo, czekając tylko końca... I znowu tutaj, jeśli dobrze pamiętam, mamy do czynienia
Spoiler: pokaż
ze zwycięstwem dziecka nad potężnym osobnikiem. Czy chłopiec może zabić wykwalifikowanego rycerza, z którym nie daje sobie rady nikt, i każdy się go boi? No raczej nie za bardzo. Musiałby mieć duże szczęście. Autor więc bardzo przekoloryzowuje zdolności młodzieńca na moje oko... Niefajnie. To nie tak ma być...

Opisy są nudne. Nie, nie mam po lekturze dwóch tomów ochoty na trzeci i kolejne. Na razie daję sobie spokój. Może kiedyś, bo nie lubię rzucać zaczętej serii, lecz obecnie nie jestem zachęcony...
Oś czasu dla ciała poety zmierza nieubłaganie w prawo, oś czasu dla jego duszy biegnie tylko w dół lub w górę, lecz wiecznie jest młoda...

Poezja nie jest dla poetów.
Poezja jest dla adresatów...
Rigeric
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Powrót do FLANAGAN John