Miasteczko Salem [HOR]

Miasteczko Salem [HOR]

Postprzez Daiquiri » 17 sie 2010, 03:33

Obrazek

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę.
Miasteczko Salem, klasyczny horror Stephena Kinga, ukazało się po raz pierwszy w roku 1975. Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników i stała się światowym bestsellerem. Doczekała się też dwóch ekranizacji.

Autor: Stephen King
Tytuł oryginalny: Salem's Lot
Język oryginalny: angielski
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Rok pierwszego wydania polskiego: 1991
Oprawa: miękka
Liczba stron: 526
Format: 140x200 mm
Cena rynkowa: 36,00 zł
Daiquiri
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Miasteczko Salem [HOR]

Postprzez Alexsandra » 17 sie 2010, 19:05

Słyszałam kilka opini co do tej książki i wszystkie były pozytywne.
Sama jeszcze jej nie przeczytałam, aczkolwiek jak będzie czas, to na pewno to zrobię i posta zedytuję :)
Z tego co mówił mi mój znajomy, nie należy czytać tego w nocy, bo nieźle daje na psychike.
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez koci99 » 17 wrz 2013, 13:41

Przeczytałam i BARDZO mi sie podobała ^.^
koci99

Postprzez Raven_86 » 17 wrz 2013, 21:52

Miasteczko Salem to pierwsza i chyba jedyna książka, którą przeczytałam po obejrzeniu ekranizacji. Jest również pierwszą, której ekranizacja naprawdę mi się spodobała i zupełnie nie zwracałam uwagi na różnice między książką a filmem. Polecam więc z czystym sumieniem i jedno i drugie.
Alexsandro, Twój znajomy miał rację. Tego zdecydowanie nie należy ani czytać ani oglądać wieczorem. Po przeczytaniu powieści po raz pierwszy bałam się zasnąć.
Raven_86
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Powrót do KING Stephen