Druga młodość komiksu

Moderator: Morwena

Druga młodość komiksu

Postprzez Morwena » 23 wrz 2013, 22:35

Nie wiadomo, kiedy tak naprawdę powstał. Nie wiadomo, w jakim celu.
Krótki, czarno-biały pasek w gazecie lub wielozeszytowa historia. Skrzyżowanie komedii, z bajką, satyrą, przygodą, moralitetem. Rozrywka sprzed ery telewizji, ale rozwijająca się z najlepsze również w jej trakcie.
Rys historyczny dostępny w każdej wikipedii.

Komiks

Przez pewien czas zapomniany przez większość oprócz zapalonych fanów powraca w nowej odsłonie. Nowoczesnej - internetowej. I ponownie zyskuje rzesze miłośników. Szerzej słychać też o wersjach papierowych.

Osobiście preferuję jego wersję japońską oraz rodzimą, lecz internetową. Pierwsza dla estetyki i z sympatii do fantazy oraz sztuk walki, druga dla raczej nieskomplikowanej rozrywki.
Czy jest tutaj ktoś, kto również zna/lubi komiksy albo też ich serdecznie nie znosi? Albo jeszcze lepiej - rysuje?
Jakie komiksy lubicie, za co, dlaczego?
Zapraszam do dyskusji!
Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie...
Morwena
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Druga młodość komiksu

Postprzez Alexsandra » 19 paź 2013, 18:55

W podstawówce czytałam dużo komiksów. Kajko i Kokosz, Asterix i Obelix, Gigant i jeszcze kilka innych starych, które należą do taty. Bardzo je lubię, ale zaczęłam dopiero wtedy, gdy nauczyłam się czytać. Irytowało mnie to, że oglądanie samych obrazków nie pomagało mi poznać historii i trzeba było czytać te wszystkie małe robaczki. Z chęcią bym do nich wróciła szczerze mowiąc. Czyta się je bardzo szybko, wartka i interesująca akcja.
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Sztuka