Biżuteria handmade

Biżuteria handmade

Postprzez Ai » 27 sie 2010, 21:08

Dużo osób zajmuje się produkowaniem ręcznie robionej biżuterii. Jakieś własne kolczyki z modeliny, koralików itp. Jeśli miałybyście ochotę to zapraszam do wymieniania się w tym temacie swoimi patentami i efektami pracy. Te są moje:

Złoty wisiorek z opalem
Obrączki
Miedziak - dusik
Pierścionek -wtyczka
Pierścionek z "dywanem"
Pierścionek "wtyczka" + wisiorek "kontakt"

Czekam na pytania i wasze wyroby : )

PS: Jeżeli zdjęcia nie będą chciały wam się wyświetlić, to w podpisie w moim profilu macie adres do mojego DA - tam są wszystkie powyższe fotki
Ai
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Re: Biżuteria handmade

Postprzez Mimi_May » 28 sty 2011, 21:04

Ja robię bransoletki z muliny i nitek. Nie takie typu 'warkoczyk z trzech kawałków', tylko porządne, szerokie z wzorkami. Nie mam zdjęć, ale jak zrobię to może dodam.

Ai, chciałam cię zapytać o to, jak zrobiłaś wisiorek "Kontakt" i pierścionek "wtyczkę". Strasznie mi się podobają ;).
Jestem Snaperką.
I jestem z tego dumna.
Severus żyje.
I nie ma innej opcji.
Mimi_May

Postprzez Alexsandra » 04 lut 2011, 16:26

Moge się pochwalić? :D

Obrazek

Mój Severus, który zgubił się po raz drugi ;/ Chyba za bardzo go napastowałam... mogłam mu się tak nie narzucać...
Draco jest w pokoju i jeszcze nie ma swojego zdjęcia, ale wkrótce to nadrobimy :D
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Ai » 20 mar 2011, 20:41

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję:
Pierścionek z wtyczką i kontakt są wykonane z blachy miedzianej. Wykonywanie przedmiotów z blachy jest trochę podobne do robienia ich np. z kartonu. Różnica jest taka, że do wycinania używa się piłki do metalu, a elementy łączy się przy pomocy lutowania. Ja lutuje palnikiem na gaz propan-butan, ale jeśli używasz cienkiej blachy - można lutować na cynę przy pomocy lutownicy kolbowej.
Pozdrawiam
Ai
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Postprzez Iliana » 20 cze 2012, 18:43

Bardzo chętnie się "wymienię" :) Moje "dzieła" można znaleźć na blogu "Biżuteria według Iliany".
Obrazek
Iliana
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Ręczna robota