Bierki [HUM/ROM/OBYCZ]

Moderator: Orlando

Bierki [HUM/ROM/OBYCZ]

Postprzez Szitzu » 20 maja 2012, 18:26

Obrazek

Paweł jest uczniem, Anna jego nauczycielką. Stoją po dwóch stronach barykady i nie pałają do siebie sympatią. Coś jednak zaczyna ich łączyć - oboje zakochują się w tym samym mężczyźnie i oboje nawiązują z nim seksualną relację. Wyjęci ze swoich światów przez wspólnego kochanka pociągają za sobą splątany łańcuch wydarzeń, który połączy ich losy i odmieni życie. Oboje zostaną zmuszeni do comming outu - Paweł wyjawi najbliższym, że jest gejem, a Anna będzie musiała zburzyć mur, którym odgrodziła się od ludzi po przebytej przed laty tragedii. Spotkają też prawdziwą miłość - choć i dla Anny, i dla Pawła nadejdzie ona z najmniej spodziewanej strony...

Autor: Marcin Szczygielski
Data wydania: 2010
Wydawnictwo: Latarnik
Okładka: Miękka
Liczba stron: 364
Format: 135 x 205 mm
Cena rynkowa: 34.90 zł

Oczywiście nie jest tak, że n i c nie boli, bywa że d o s y ć boli. Ale nie boli s t r a s z n i e.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Re: Bierki [HUM/ROM/OBYCZ]

Postprzez Szitzu » 28 lip 2012, 23:05

Po książkę sięgnęłam półtora roku temu, o ile dobrze pamiętam. Po opisach spodziewałam się czegoś... lepszego, szczerze powiedziawszy. Nie powiem, że ta pozycja jest od początku do końca denna, bezwartościowa, idiotyczna itp., bo wcale tak nie jest. Na przykład dlatego, że daje jakikolwiek przekaz.

Napisana jest zgrabnie, jeśli mogę się tak wypowiedzieć. Z racji tego, że czytałam ją dość dawno, nie pamiętam, czy autorowi wkradły się chochliki drukarskie, niemniej jednak, śmiało mogę stwierdzić, iż zdecydowanie wolę tom pierwszy Kronik Nierówności. Oba tomy dorwałam w łapki prawie równocześnie. Prawie - tom drugi przeczytałam nim pożyczono mi tom pierwszy.

Książka chwilami wydaje się być pisana nieco na siłę, to przyznam. I dodam, że nie ja jedna tak sądzę, bo pytając o prywatne opinie kilku osób, każda to potwierdziła. Ale z dalszych pytań, mimo tego jednego problemu, wynika iż żadna nie odłożyła książki przed jej skończeniem.

Tak więc, wydaje mi się, iż warto ją przeczytać, dla samej radości czytania i poznania kilku ciekawych wątków.

Oczywiście nie jest tak, że n i c nie boli, bywa że d o s y ć boli. Ale nie boli s t r a s z n i e.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Powrót do Biblioteka